با هم از سفر بنویسیم
ساعت ٢:۱۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۳/٦/۱٤   کلمات کلیدی: با هم از سفر بنویسیم

تهران-رواق هنر-جنب فرهنگستان هنر -تابستان 1389

 

اردیبهشت  1393 درموزه ملک، گفتگو هایی در خصوص تغییر نگرش های نوین نسبت به امرگردشگری و سیاست های خلاقانه مدیریتی میراث به میان آمد .به این اشاره شد که میراث فرهنگی می تواند در مراسم خود به جای خبرنگار ،وبلاگ نویس دعوت کند ...(نقل به مضمون)گویا در مالزی چنین تجربه ای اجرا شده است.

به نظر من ایده هیجان انگیزی بود و در گوشه ذهنم زنده ماند.اما همان موقع هم می دانستم برای تحقق این امر نیاز به تمرین و تداوم بسیار خواهدبود.در مرحله اول برای اینکه همراهان خوبی برای هم باشیم و در مرحله بعدی تداوم و استمرار است که تلاش را به محصول می رساند و از آن مهمتر ریشه هایش را قوی می کند.

 

خراسان شمالی-اسفراین-قلعه بلقیس- بهار 1391

 

بعد از اختتامیه سومین جشنواره سفرنامه نویسی ناصرخسرو و دیدار دور و نزدیک با دوستانی که بیشتر می خواندمشان، حس کردم شاید بشود آن ایده را جور دیگری به جریان انداخت.

به نظرم آمد به جای اینکه این ایده تبدیل به یک تصمیم مدیریتی شود و در قید و بند سلیقه های شخصی محبوس ،شاید بشود همین مجموعه ای که هستیم خودمان با هم ،اسباب اتفاق افتادنش را آماده کنیم.

اولین گفتگوها در این مورد با علیرضا نجفی مهیار،وبلاگ دیدنو صورت گرفت.

http://www.dideno.blogfa.com/comments/?blogid=dideno&postid=88&timezone=12600

http://bakheh.persianblog.ir/comments/711628/14744421/

 در ادامه به آقای شهرام شهریار ،سایت سفرنویس،ایمیل زدم،ایده را مطرح کردم و اجازه خواستم اگر قرار شد روزی این ایده اجرایی شود اجازه بدهند برای آغاز به تور ایشان بپیوندیم ، ایشان از ایده استقبال کردندو گفتند وقتش که رسید ، پیشنهاد را در سایتشان منتشر خواهند کرد.به دکتر محمد صادق سبط الشیخ انصاری،وبلاگ خیم، هم زنگ زدم.او علاوه بر اینکه ازدوستان خوب خانواده ماست،از جدی ترین مشوقان من در امر سفر نویسی و پیگیری ایده هایم نیز بوده و علاوه بر آن از فعالان خوش ایده گردشگری تلفیقی نیز هست.از او هم می خواستم اجازه بگیرم که در صورت مطرح شدن ایده و جدی شدنش ،اجازه بدهد که با او هم سفر کنیم.گفتگوی خوبی در مورد گزینه هایی که پیش رو داریم و ...و... صورت گرفت و در نهایت به پیشنهاد دکتر عزیز قرار شد ایده ام را در وبلاگم منتشر کنم تا زمینه ای برای تبادل نظر با شما و دریافت بازخوردها شود.

 

از خراسان شمالی به گلستان - پارک سالوک -بهار 1391

 

حالا این گوی و این میدان،امیدوارم این دعوت صمیمانه برای گفتگو را بپذیرید و مارا بی بهره از نظرات خود نگذارید و با ما همراه شوید.

 

امید به دیدار و خواندن نظراتتان  تااااااااااااخواندن "با هم از سفر بنویسیم هایمان"

 

پایتخت-پس کوچه های انقلاب-تابستان 1393