امر پایدار- باغ موزه دفاع مقدس
ساعت ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٥/۱٠   کلمات کلیدی: باغ موزه دفاع مقدس ،دفاع مقدس

ویل دورانت در کتاب درسهایی از تاریخ در فصل "تاریخ و جنگ" می نویسه:"جنگ یکی از عناصر پایدار تاریخ است، و تمدن و دموکراسی از آن چیزی نکاسته اند. از 3421 سال اخیر(از تاریخ چاپ کتاب باید حساب کرد)، که تاریخ مدون دارد، فقط 268 سال آن بدون جنگ گذشته است. باید اقرار کرد که جنگ در طول این مدت، همواره مانند امروز، شکل نهایی رقابت و انتخاب طبیعی در نوع انسان بوده است. هراکلیتوس می گفت: جنگ پدر همه چیز است: منبع لایزال اندیشه ها و اختراعات و نهادها و دولتهاست. صلح آرامشی است ناپایدار که تنها با قبول تفوق یا در صورت تساوی قدرت قابل دوام است.

 

وطن یعنی همه آب و همه خاک


 

فکر می کنم در عبور از افراط و تفریط ها نسل من و نسلهای بعد از من فرصت نیافتند دفاع مقدس، جنگ تحمیلی بین ایران و عراق خودشون بشناسن. اما من فکر می کنم ما این شناخت باید وظیفه خودمون بدونیم تا تعریف شخصی سازی شده خودمون از شجاعت، وطن و ایمان داشته باشیم. معانی ای که پشتوانه ما باشند.

عید امسال به همراه خانواده به بازدید باغ موزه دفاع مقدس رفتیم. من اینجارو یکبار دیده بودم. فکر می کردم دیدنش برای بقیه به خصوص دو تا پسرعموهام جالب باشه.

ادوات جنگی های بیرون با توضیحات عموداور بسیار مهیج بود.

این قسمت که وارد بازسازی بخشی از خسارات جنگ بسیار تاثر گذار بود.

بار دوم برای من موزه کسل کننده بود.بخش اعظمی از اطلاعاتی که از جنگ داده می شه منوط به خواندن صفحه ای الکترونیکی که من هیچ رقبتی در بچه ها برای دونستنشون ندیدم.اما تا دلتون بخواد از بازی های جنگی لذت بردن

این موزه از 7 سالن تشکیل شده و در مبلمان طراحی قابل توجهی داره. می گن با استفاده از معماری حسی این طراحی ها شکل گرفته.اما راستش بخواید به نظر من مقیاس فرا انسانیش بعد از مدتی هجوم به آدم می یاره. من هربار که به موزه هنرهای معاصر می رم مثل روز اول از شیوه حرکتی که بنا به بازدید کننده الزام می کنه و چرخشی که متوجه اش نمی شی، سادگی ساختها اما منحصر به فرد بودنشون حیرت می کنم.در دومین دیدار همچین تجریه حسی نداشتم اما به همه دوستان یکبار دیدنش توصیه می کنم